Marmara Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu’ndan; Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Muhteşem Bir Konser

2018 yılında; Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol ÖZVAR’ın öncülüğünde, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa USLU’nun şefliğinde, Marmara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kurulmuş olan ve kurulduğu günden itibaren, sayısız başarılı konser vermiş olan Marmara Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu; 26 Kasım 2019 tarihinde, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun davetlisi olarak; Ankara’da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, çok önemli, değerli ve başarılı bir konser verdi.

Her biri Türk Müziği’nin seçkin örnekleri olan Türkülerin, Şarkıların, İlâhilerin, enstrümantâl eserlerin ve bazı çoksesli düzenlemelerin sunulduğu, 80 kişilik bir kadronun sahne aldığı bu muhteşem konser esnasında;  Marmara Üniversitesi Folklor Kulübü Türk Halk Oyunları öğrencileri de,  Karadeniz, Zeybek ve Karşılama halk oyunlarından örnekler sundular.

 Tamamı dolu olan salonda, 2200 kişilik izleyici topluluğuna sunulan; Bakan KASAPOĞLU ve Eşi Ayşe Betül KASAPOĞLU’nun evsahipliğinde gerçekleşen; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Eşi Esra VARANK, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM’un Eşi Şengül KURUM, Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un Eşi Döndü Rana SELÇUK, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’nın Eşi Hale KOCA’nın da izleyicileri arasında yer aldığı konserin sonunda; kendisi de Marmara Üniversitesi mezunu olan ve ‘Bilimde, kültürde, sporda olduğu gibi sanatta da gençlerimizin yanında olmak için çalışıyoruz’ şeklinde duygularını dile getiren Bakan KASAPOĞLU, Bakan VARANK ile birlikte Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol ÖZVAR’a ve Topluluk Şefi Prof. Dr. Mustafa USLU’ya, hediyelerini takdim ettiler. 

Sanat Tasarım Gazetesi olarak; biz de, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanlarından, öğrencilerinden ve konuk sanatçılardan oluşan Marmara Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu’nun; bugün ve gelecekte, nice başarılı konserlere imza atmasını dilerken; başta, topluluğun kurucusu Prof. Dr. Erol ÖZVAR olmak üzere, toplulukta emeği bulunan tüm kişi ve kurumlara tebrik ve teşekkürlerimizi sunmak isteriz. 

Bir Cevap Yazın