“SANATIN 7 ELİ” CER MODERN’DE SANATSEVERLER İLE BULUŞTU

Türk resim sanatının bilindik isimlerini “el verme” ritüelinden esinlenerek bir araya getirme hedefi ile hazırlanan SANATIN 7 ELİ Ankara’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

CER MODERN yılın iddiaalı sergilerinden birine daha ev sahipliği yaptı.

Koordinatörlüğünü Nuray Karabulut‘un üstlendiği ve daha büyük bir projenin ilk bölümü olan SANATIN 7 ELİ ile değerli sanatçılarımızın yapıtları başkentte sergilendi.

Aynı adı taşıyan projenin belgesel çekimlerini tamamlayıcı niteliği de bulunan sergide, çekimler esnasında sanatçılardan alınan el kalıplarının bronz heykelleri de takdim edildi.

Yedi usta sanatçı ve onların üretim geleneklerini, ifade tarzlarını geleceğe taşıyan yirmi sanatçının tam listesi şu şekilde:

“SANATIN 7 ELİ”

16 MAYIS – 02 HAZİRAN 2019

CER MODERN

Proje Koordinatörü: Nuray Karabulut

Sanatçılar: LÜTFÜ GÜNAY / ADNAN ÇOKER /MUSTAFA AYAZ / TOMUR ATAGÖK / SÜLEYMAN SAİM TEKCAN / ERGİN İNAN / GÜLER AKALAN/DEVRİM ERBİL / İMREN ERŞEN / NURTAÇ ÖZLER / TAYYAR EREN / SADIK ALTINOK / EKREM KAHRAMAN / ALİ ÖZÇELİK / GÜLAY YÜKSEL / SERHAT KİRAZ / SEMA BOYANCI / DURMUŞ ALİ AKÇA / AKDOĞAN TOPAÇLIOĞLU / ERKAN ÖZDİLEK / BAHAR KOCAMAN / MEHMET KAVUKÇU / BELGİN ONAR DURMAZ / SAVAŞ KURTULUŞ ÇEVİK / MURAT ASLAN / BURAK BOYRAZ / YAĞIZHAN ÇALIŞKAN

Cer Modern: Altınsoy Cad. No:3. 06101, Sıhhıye, Ankara, Türkiye.

Assoc. Prof. Burak BOYRAZ
Yildiz Technical University
Art & Design Faculty
Art Department
Davutpasa Campus / ??STANBUL
bboyraz@yildiz.edu.tr
http://avesis.yildiz.edu.tr/bboyraz/

Bir Cevap Yazın