ECEVİT ÜRESİN Resim Sergisi

Bahariye Sanat Galerisi
Online Sergi Platformu
7 Haziran-7 Temmuz 2020

7 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında sanatçı Ecevit Üresin Resim Sergisi bahariyesanat.com Online sergilerde izleyenleri ile buluşuyor.

Ecevit Üresin resmi soyut bir kimlikle oluşur. Ressam kendi gerçekliğini ararken, aynı zamanda dış dünyanın da bilgisini estetik bir realiteye dönüştürür. Anlatmak istedikleri soyut ve soyutlama estetiğinin görsel ifadeleri olarak yerini alır.

Sanatçının çalışmalarından biri..


Biçim, kompozisyon ve renk değerlerini kendi stili doğrultusunda ayarlayarak kurgulayan Üresin, mekanın ve nesnenin olduğu kadar insanın da gerçekliğine soyutlamacı bir bakış açısıyla ayna tutar…


Sanat eleştirmeni ve akademisyen Doç. Dr. Ümit Gezgin, sanatçının eserlerini şöyle değerlendirmektedir; “Ecevit Üresin, kendi kuşağı içinde soyutlamacı bir estetik doğrultusunda özgün eserler üretiyor. Gerek biçim bozmaları, gerek dinamik renk, kompozisyon olguları, onda değişken ve kendine özgü bir anlatım kimliğini ön plana çıkarıyor. Soyut sanatın zor alanında çalışmalar ortaya koyan Üresin, renk, biçim ve kompozisyon bütünlüğünü, soyut dışavurumcu bir anlatımla dile getirirken, aynı zamanda özgün ve yenilikçi bir tutum almasını da biliyor.. Kısacası, sanatçı kendisini yenilemekten ve değiştirmekten korkmuyor.. Onun için resim de zaten tam bu noktada ortaya çıkıyor.. ve, o yeniye açık, değişken ve özgün bir yapı kuruyor durmaksızın…”

Sanatçının çalışmalarından..

ECEVİT ÜRESİN
Sanatçı 1977 yılında İstanbul’da doğdu… İlk öğretim yıllarını Üsküdar’da geçiren sanatçı bu dönemde ağabeyi ile tabakların üzerine resimler yapmıştır.


2002 yılında ilk atölyesini Kadıköy’de açan sanatçı bu dönemde soyut resim sanatı ile ilgilenmiş ve bu alanda yetkin çalışmalar yapmaya başlamıştır..

Sanatçının eserlerinden biri..

2020 yılına kadar bir çok sanatsal faaliyette bulunan Üresin, 1 kişisel ve bir çok karma sergiye katılmıştır…

Bir Cevap Yazın