SANAT TASARIM GAZETESİ Ümit Gezgin’in yönetiminde rekora koşuyor…

Bahariye Sanat Gazetesi ismiyle başlayan süreç 2006 yılına tekabül ediyordu. Gazetemiz, bundan 15 yıl önce böyle bir süreçte doğdu. Eleştirmen. akademisyen ve kültür-sanat insanı Ümit Gezgin’in yayın yönetmenliğinde, Bahariye Sanat Galerisi’nin desteğiyle başlayan süreç tam 15 yıla ulaştı.

Daha sonra ismini Bosphorus Sanat Gazetesi olarak değiştirdi tabloid boydaki gazete. Bütün sanat camiasına ulaşmaya çalışıyor, galerilerdeki sergileri izliyor, fuarlara katılıyor ve panellerde Gezgin, hem gazeteyi, hem de sanatla, sanatçıyla kurdukları diyalogları ve katkıları anlatıyordu.

En sonunda adını Sanat Tasarım Gazetesi olarak belirliyordu. Çünkü, görsel sanatlar git gide, sanat-tasarım birlikteliğine dönüşmüş, peşi sıra Sanat Tasarım Fakülteleri açılmaya başlanmış, hatta bir çok sanat kurumunda sanat ve tasarım iç içe geçmişti..

Sonra hepimizin de yaşadığı pandemi süreci devreye girdi. Gazete ve dergilerin reel olarak yayınlanması imkansız oldu. Biz de reel, kağıt basımına ara verdik ve online yayıncılığa yöneldik. Geçen hafta itibariyle 28 bin kişiye ulaştık izlenme ve takip edilme anlamında. Bu bizim için bir rekordu.

Okuyucularımıza hem teşekkür ediyor, hem de kutluyoruz. Sanat Tasarım Gazetesi olarak bundan sonra da üzerimize düşeni gereğince yerine getirmeye çalışacağız…

Bir Cevap Yazın