“Parallel Universe” isimli sergi DasDas’ta açıldı

İstanbul Anadolu yakasının sevilen kültür-sanat mekânı DasDas, ilk kez bir sergiyi, üstelik dijital bir sergiyi bünyesine taşıdı. Şu ana kadar 52’den fazla şehir ve ülkede, bilim-sanat-teknoloji ekseninde sanat yerleştirmelerini milyonlarla buluşturan ödüllü Ouchhh Stüdyo’nun eserleri, Zenger küratörlüğünde, DasDas’ta misafirleriyle buluşuyor. “Ouchhh” ekibinin, DasDas için özel olarak ürettiği sergi, yapay zekâ ve veri eserlerinden oluşuyor. Serginin ana sponsoru da kripto para platformu Paribu.

“Parallel Universe” sergisi, sırasıyla “Şiirsel Yapay Zekâ”, “Yapay Zekâ Van Gogh Veri Boyama Deneyimi”, “Göbeklitepe Mimari Veri” ve “Osman Hamdi Bey Eserleri”nden oluşan dört farklı eserin deneyimini ziyaretçilere yaşatıyor. Bu eserler bakıp geçilen veya durup izlenen sanat eserleri gibi değil. Dört duvarı dört büyük beyaz perdeyle kaplı bir salonda ister yüreyerek, isterseniz bir köşede durarak ya da oturarak etrafınızda, hatta üzerinizde dönüp duran “yapay zekâ eserini” deneyimliyorsunuz. Özetle eserin içine adım atıyor gibi hissediyorsunuz.

 Sosyal medyada özellikle Instagram kullanıcılarının ilerleyen günlerde bu serginin görsellerini ve videolarını çok sık göreceğini şimdiden öngörmek mümkün. Sergi bugün ücretsiz olarak deneyimlenebiliyor. Önümüzdeki günlerden itibaren ise 55 TL ücretle gezilebilecek, 7 yaş altındaki çocuklar içinse ücretsiz. 

Bir Cevap Yazın