“Yaşam Sevinci” Sergisi MEMORİAL’da Açıldı!

Bahariye Sanat Galerisi ve Bahçelievler Memorial Sanat Galerisi’nin işbirliğiyle düzenlenen “Yaşam Sevinci” Sergisi 5 Ağustos tarihinde Bahçelievler Memorial Sanat Galerisi’nde açıldı.

Memorial Bahçelievler Sanat Galerisi’ndeki “Yaşam Sevinci” Sergisinden..

Memorial ve Bahariye Sanat Galerisi işbirliğiyle düzenlenen “Yaşam Sevinci” konseptli sergi önemli bir açılım sunuyor. İnsanları yaşama bağlamayı ve yaşam sevincinin insan varlığı ve hayatında önemli bir işleve sahip olduğunu anlatmayı amaçlayan sergi, birçok sanatçıyı bir araya getirdi.

Toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket edilerek birlikte düzenlenen bu sergi konsepti içinde, farklı alanlarda faaliyet gösteren sanatçılar, kendi özgün kimlikleri ve ifade biçimleri içinde; “Yaşam Sevinci” olgusunun ne anlama geldiğini, sanatsal yaratıcılıkla, yaşam sevinci arasındaki ilişkiyi çok güzel sergilemektedir.

Sanatın temel işlevi de zaten bir tür yaşam sevinci gerçekliğinde oluşmasıdır. Sanatçılar da bu mantık doğrultusunda eserlerini üretirler. Her sanatçı aslında yaşam sevincine ve bilincine sahiptir. Bu bilinç hayat boyu sanatçıyı üretime ve yaratıma yönlendirmektedir.

Yaşam Sevinci, bir konsept olmaktan öte, insan varoluşunun olmazsa olmaz kuralı olarak da karşımıza çıkmaktadır…

Memoril ve Bahariye Sanat Galerisi işbirliğiyle gerçekleşen sergi, Memorial Bahçelievler Sanat Galerisi’nde 7 Eylül’e kadar devam edecektir…

Bir Cevap Yazın