Ressam Nilgün Sipahioğlu Dalay, Galeri Sanatyapım’da…

Üst-Dünya Habercileri Büyük İlgi Gördü.

Ressam Nilgün Sipahioğlu Dalay’ın “Üst-Dünya Habercileri” isimli kişisel resim sergisi, 15 Kasım 2021 tarihinde Galeri Sanatyapım’da sanatseverlerle buluştu.

Ressamın, pandemi döneminde ürettiği eserlerindeki büyülü hikayelere Ankara’lı sanatseverler büyük ilgi gösterdiler. Ressam Nilgün Sipahioğlu Dalay, sergi ile ilgili görüşlerini şu sözlerle ifade etti:

“Pandemi sürecini kendi adıma verimli geçirdiğimi düşünüyorum. “Üst-Dünya Habercileri” koleksiyonuma konsantre olup, atölyemde devamlı ürettim. Bir yandan atölyemde eserlerimi üretirken diğer yandan da Galeri Sanatyapım ile serginin detayların üzerinde titizlikle çalıştık. Yoğun çalışma sürecin sonunda sergimi sanatseverlerin beğenisine sunmaktan dolayı çok heyecanlı ve mutluyum. Öncelikle sergime ev sahipliği yapan Galeri Sanatyapım’a ve bugün bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm sanatseverleri sergimizi ziyaret etmeleri için davet ediyorum. “  

Sergideki eserlerin temel yaratım sürecini ise kısaca şöyle tanımlayabilirim:

 “Güvencesiz hayatın zorluklarına karşı mücadele edebilmek için kendi içimdeki savaşçının gücünü sorgularken, otonom ve saklı olan arketipler bilinç düzeyine çıktıkça içinde yaşadığım kültüre özgü olarak eserlerimde kişisel ifadeye dönüştüler. Resimlerim aracılığıyla, izleyicinin de bilinçdışında potansiyel olarak bulunan psişik niteliklerinin (irade, cesaret, üretkenlik…) aktive olmasını ümit ediyorum.”

“Üst-Dünya Habercileri” isimli sergiyi, 05 Aralık 2021 tarihine kadar Galeri Sanatyapım’da ziyaret etmek mümkün.

Galeri Sanatyapım

Adres: Alpaslan Türkeş Cad. 7/A Beştepe/Ankara

Tel.: 0312.222 1906

Web: www.galerisanatyapim.com

Nilgün Sipahioğlu Dalay Kimdir.?

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nden 1990’da mezun oldu. İlk kişisel sergisini 2006’da Ankara Çengelhan Rahmi Koç Müzesi’nde, ikinci kişisel sergisini 2019’da Bahariye Sanat Galerisi’nde (İstanbul) açtı.

Aysel Gözübüyük Sanat Galerisi ile 25./26. TÜYAP ARTİST – Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’na ve 2./3./4./5. Ve 6. ArtAnkara Çağdaş Sanatlar Fuarı’na katıldı. 2021’de NeoArtGallery bünyesinde EuroExpoArt, Forli (İtalya)Vernice Art Fair’e ve Aysel Gözübüyük Galerisi ile IAAF/2 katıldı. Yurtiçi ve yurtdışı birçok karma sergiye katıldı.

Ankara Kadın Ressamlar, Sanatçı Kadınlar Derneği saymanı ve Sanat Kurumu Derneği üyesi olan sanatçı çalışmalarını halen Ankara’daki özel atölyesinde sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın