Marmara Üniversitesi GSF Müzik Bölümü Etkinlikleri Devam Ediyor…

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü etkinlikleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ece Karşal öncülüğünde devam ediyor.

26 Kasım Cuma günü Marmara Üniversitesi’nde bir müzik ziyafeti yaşandı. Tüm gün süren etkinliklerde Belçika Leuven LUCA School of Arts Flüt Profesörü Berten D’Hollander ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı Doç. Lelya Bayramoğulları konuk sanatçılar idi. Etkinlikler, İstanbul’daki diğer müzik okullarından öğrencilerin de katılım gösterdiği flüt çalıştayı ile başladı.

Prof. D’Hollander ile gerçekleşen çalıştay tüm gün sürdü. Çalıştayın ardından gerçekleşen Fuaye Söyleşisinde Doç. Dr Lelya Bayramoğulları genç müzisyenler ile “Orkestra Sanatçılığı” konusunda aydınlatıcı bilgiler sundu. 23 yıllık orkestra sanatçısı olan Bayramoğulları; ülkemizde ve dünyada orkestra sanatçılığının eğitimi, beraber çalmanın önemi ve yaşadığı mesleki deneyimler hakkında konuştu, tavsiyelerde bulundu, genç sanatçı adaylarının sorularını cevapladı.

Bir konserle sona eren etkinlikte Prof. D’Hollander ve Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Aytaj Rzaguliyeva; Vinci, Telemann, Varese, Wood ve Tchaikovsky’nin eserlerinden oluşan bir program sundular.

Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü etkinlikleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ece Karşal öncülüğünde devam ediyor. Aralık ayında “Klasik Müzik Nasıl Dinlenir” temalı, anlatımlı bir öğrenci konseri gerçekleştirmeyi planlayan müzik bölümü, klasik müzik konserlerinden daha çok keyif alarak daha iyi takip edebilmelerine yönelik dinleyicilere bilgiler sunacak.

Bölümün etkinlikleri web sitelerinden takip edebilir: http://mzk.gsf.marmara.edu.tr/

Bir Cevap Yazın