24 Kasım “Öğretmenler Günü” Marmara Üniversitesi’nde Etkinliklerle Kutlandı…

Ümit Gezgin

Öğretmenler Günü, 24 Kasım 2021 tarihinde Marmara Üniversitesi’nin Göztepe Kampüsü’nde etkinliklerle kutlandı.

Tören Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt ve beraberindeki üniversite yöneticilerinin Atatürk Anıtı’nın önünde çelenk bırakmasıyla başladı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kurt

Daha sonra Üniversitenin Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen bölümünde ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyfi Kenan ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Kurt‘un konuşmaları ile devam etti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kurt, Prof. Dr. Mustafa Uslu’ya teşekkür çiçeğini takdim ediyor.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kurt, konuşmasında; “Öğretmen adaylarının geleceğin şekillenmesinde önemli işlevler üsteleneceğini” belirtti. Daha sonra; “Bilimsel disiplin eşliğinde yetiştirilecek olan öğretmen adaylarının çok yönlü kimlikleriyle yeni nesillerin de iyi yetişmesine aracılık edeceklerini bilmeliyiz..” diyerek anlamlı bir konuşma yaptı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kurt, Dekan Prof. Dr. Seyfi Kenan, Prof. Dr. Ayla Ersoy, Prof. Dr. Zeki Kuşoğlu, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tayfun Akkaya, Prof. Dr. Şehnaz Yalçın, Öğr. Gör. Zeynep Öztürk ve Öğretim Elemanları bir arada.

Açılış konuşmasının ardından; “Benim İçin Öğretmen” ve “Bir Öğretmenler Günü Hatırası” isimli filimlerin gösterimi yapıldı. Program, Prof. Dr. Tunç Akkoç tarafından hazırlanan “Öğretmenlikte Duygular” adlı konuşma-gösteriyle devam etti.

Dekan Prof. Dr. Seyfi Kenan, Öğretim Elamanları ve Öğrenciler bir arada.

Daha sonra, Prof. Dr. Mustafa Uslu yönetimindeki Marmara Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu tarafından sunulan konserin yer aldığı program, kalabalık bir izleyici kitlesi tarafından beğeniyle takıp edildi.

Hocalar bir arada

Dr. İbrahim Üzüncü Konser Salonu’ndaki etkinliğin ardından, Atatürk Eğitim Fakültesi, Resim Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Akkaya ve öğretim elemanları tarafından hazırlanan, “Öğretmenler Günü Atölye Arşivleri Öğrenci Sergisi” topluca ziyaret edildi.

Hocalar bir arada sergide

Sergide öğrencilerin eserleri sergilenirken, dijital platformda da geçmişten günümüze öğretim elemanlarının portre fotoğrafları ve yaptıkları işleri yer aldı.

Sergi bir ay boyunca izleyicilere açık kalacak…

Bir Cevap Yazın