MARKAF İlk Toplantısını Filizli Köşk’te Yaptı…

Marmara Üniversitesi Kafkas Araştırmaları Kulübü MARKAF, ilk toplantısını Göztepe’deki Filizli Köşk’te yaptı.

Prof. Dr. Berat Bir, Doç. Dr. Ümit Gezgin, MarKaf Başkan Osman Hadık ve Kulüp üyeleriyle birlikte..

Kulüp Başkanı Osman Hadık ve kurucu üyelerden, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berat Bir ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Resim Öğretmenliği Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Ümit Gezgin ve diğer Marmara Üniversitesi öğrencileriyle birlikte Filizli Köşk’te gerçekleşti.

Prof. Dr. Berat Bir hocamızın doğum gününü de Kulüp üyeleri hep birlikte kutladılar..

Uludağ Üniversitesi’nin Kafkas Kulübü’nün de katıldığı kahvaltılı toplantıda, kulübün etkinlikleri, öğrencilerin sorunları, eğitimde kalitenin arttırılması ve kulüpler arası diyalog ve etkinlikler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

Kulüp Üyeleri, Filizli Köşk’ün merdivenlerinde…

Kulüp Başkanı Osman Hadık, gelecekle ilgili tasarımlarını anlattığı buluşmada, okulun birinci eğitim öğretim dönemi kapanmadan üç etkinlik planladıklarını ve bunları gerçekleştirmek için de ortak hareket edeceklerini, belirtti..

Filizli Köşk’ün merdivenlerinde..

Yine öğrencilerden güzel bir sürpriz olarak, değerli hocamız Prof. Dr. Berat Bir’in ‘doğum günü’nü de bir pastayla kutladık. Karşılıklı dilek ve temenniler aktarıldı. Sık sık bu ve benzeri toplantıların yapılması gerektiğine özellikle değinildi. ‘Bir elin nesi var, iki elin sesi var’ atasözünün anlamı gereği, birlikte olmak ve kulüp faaliyeti içinde kültürel araştırmalar ve etkileşimler içinde bulunmak Markaf’ın ana hedeflerinden biri olarak düşünülmelidir.

Kulüpler üniversitelerin sosyal dayanışma platformu ve aynı zamanda da öğrenciler arası etkinlik, geleceğe yönelik de adımlar ve projeler anlamlarına gelmektedir. Bu yüzden her üniversitede Markaf ve benzeri sosyal kulüplerin artması gerekmektedir.

Markaf ve öğrenciler için güzel bir gündü. Bir dahaki buluşma için sözler verildi…

Bir Cevap Yazın