FETHİ KOPUZ’U ANMA ETKİNLİĞİ VE KONSERİ CKM’de Yapıldı…

Ümit Gezgin

CKM; Caddebostan Kültür Merkezi, 13 Aralık Pazartesi, akşam 8:30’da başlayan çok güzel bir konser ve anma etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Keman virtüözü Prof. Fethi Kopuz’u Anma Etkinliği ve Konseri olarak yapılan etkinlikte; vefat etmiş olan sanatçının hayatından kesitler video gösterisi olarak sunuldu.

Müzisyen ve müzik öğretim üyesi Prof. Sibel Çoban‘ın açılış konuşmasını yaptığı konser öncesi, Fethi Kopuz Anı Kitabı hakkında da detaylı bilgiler verildi.

Konsere ilgi çok büyüktü

Fethi Kopuz’un kızları; Gaye Özsoy ve Güzin Tangör; babaları hakkında güzel anıları paylaştılar. Dedeleri Fahri Kopuz‘un da hem bir sanatkar hem de müzik aletleri yapımcısı olarak, babaları Fethi Kopuz üzerinde büyük etkisi olduğunu, belirttiler.

Babalarının disiplinli, çalışkan, müziği topluma yaymaya gayret gösteren bir insan olduğunu hatırlattılar. Konuşmalarda duygulu anlar yaşandı ve duyarlı konser izleyicisi de bu duyguları alkışlarla paylaştılar..

Naz İrem Türkmen

Daha sonra konser programından bahsedildi ve Solist Naz İrem Türkmen‘in kemandaki virtüöz gösterisi karşısında herkes hayranlığını ayakta alkışlayarak gösterdi.. Naz İrem Türkmen; Vivaldi’den, Çaykovski’ye uzanan ve bizim Horon’u da yorumlayan keman dinletisinde herkesin büyük takdirini kazandı..

Yine Fethi Kopuz’un ‘Yaşamım’ adını verdiği bestesini; Soprano Solist; Fidan Kurt Kasapbaşı seslendirdi ve onun da kendine özgü, ses ve tınısı, icrası, yine büyük alkış almasına sebep oldu..

Fidan Kurt Kasapbaşı

Güzel, anlamlı ve kalıcı sanat duyguları ve duyarlılıkları uyandıran konser alkışlar, takdirler arasında son buldu…

Bir Cevap Yazın