G&G Sanat Merkezi’nde “Karşılaşmalar” Sergisi’nden İzlenimler…

Ümit Gezgin

Ressam Ahmet Özel’in küratörlüğünde gerçekleştirilen “Karşılaşmalar” sergisi G&G Sanat Merkezi’nde açıldı.

Ahmet Özel, Güher Elçiçek, Ümit Gezgin

Kalabalık bir sanatçı ve sanatsever kitlenin olduğu açılışta, ressam ve küratör Ahmet Özel güzel bir konuşma yaptı. Sergilerin, açılışların sanat kültürünün gelişmesi için çok önemli olduğunu, belirten Özel; bir arada olmanın getirdiği ayrı bir sinerci olduğunu, söyledi.

Sergiden

Sanat kültürünün git gide azaldığı günümüzde, özellikle sanatçı Güher Elçiçek yönetimindeki G&G Sanat Merkezi’nin öneminin bir kat daha arttığını, belirten Özel; nitelikli ve çok boyutlu sergilerin artarak devam edeceğini, söyledi.

Sergiye katılan sanatçılar toplu halde

Sergiler her zaman için sanatsal sohbet ve diyaloglar için de önemli bir toplanma zamanı oluyor. Bu sergide de, gerek Güher Hanım’la, gerekse de sanatçı ve sanatçı hocalarla bir araya geldik, sanatın türlü sorunlarını konuştuk.

Sergiden

SANATIN ÇOĞALMASI TEMENNİSİ

Sanat ilgi gösterildikçe çoğalır, artar ve kültürün de gelişmesine önemli zemin hazırlar. Nesillerin sanatla yoğrulması demek, onların daha kültürlü, daha hümanist olmaları anlamlarına da gelir.

Sergide, Ayşe Özel, Avni Öztopçu, Pesent Doğan ve hocalarla birlikte

Bu ve benzeri sergiler bende hep yeni umut ışıklarının oluşmasına sebep olur. Hem diyalog alanlarıdır galeriler, sanat merkezleri, hem de geleceğe yönelik projelerin paylaşıldığı ortak mekanlardır.

Öztopçular ve Pesent hoca bir arada

G&G Sanat Merkezi Kadıköy yakasının yeni sanat mekanı olarak, Güher Hanım’ın öncülüğünde hem sanat eğitiminin ve hem de sergilerin ortak mekanı olmasıyla ayrıcalıklı konumunu sürdürüyor.

Berna Erkün ve Pesent Doğan bir arada

Sergide: Selahattin Yıldırım’dan, Avni Öztopçu’a, Berna Erkün’e, Fevzi Tüfekçi’ye, Serap Eyrenci’ye, Sadık Altınok’a, Ahmet Özel’e, Atalay Mansuroğlu’na, Güher Elçiçek’e, Esra Meral’e, Ezgi Kınalı’ya, Burcu Salman’a, Gülay Yüksel’e, Füsun Aydoğan’a, Aygül Okutan’a, Hasan Mutlu’ya, Haydeh Naghizadeh’e, Hülya Yazıcı’ya, Hüner Aydın’a Mehdi Reyhani’ye, Mehtap Özdemir’e, Pavlina Kopano’ya, Stefan Hadzi-Nikolov’a, Tolga Boztoprak’a kadar; Bulgaristan’dan, Mekadonya’dan, İran’dan gelen birçok sanatçının da eserlerini görmek mümkün..

Sonuç olarak güzel bir sergiydi. Anlamlı konuşmalar ve paylaşımlar yaşandı. En önemlisi, sanat eserleri ve sanatsever dostlarla buluşmak, görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak hepimizi mutlu etti…

G&G Sanat Merkezi

Adres: Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, Oramiral Kemal Kayacan Sokak, No: 2 Göztepe Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 3585600

Webhttps://ggsanatmerkezi.com/

Bir Cevap Yazın