“Geleceğe Işık II” PAYDA Yararına Karma Sergi

                               

Ümit Gezgin

Sorumluluk projeleri ülkemiz için çok önemli bir değere sahiptir. Özellikle sanatla bağlantılı olan bu projeler, ülkemiz kültürünün gelişmesi, eğitimin desteklenmesi noktasında da ayrıca bir değer ifade etmektedir.

Füsun Aydoğan ve Figen Batı ile sergide…

Bu konuda F Sanat Galerisi’ni, onun değerli danışmanı, ressam Figen Batı’yı ve elbet F Galeri’nin sahibi sanatçı, Füsun Aydoğan’ı tebrik etmek isterim. Böyle birçok projeye imza attıkları ve sanatı toplum ve insanlar yararına düşünerek, “Sanat toplum içindir” kavramına aynı zamanda anlam kattıkları için.

Bu projenin yine Kültür Bakanlığı’nın, Beyoğlu Belediyesi’nin ve elbet PAYDA’nın F Sanat Galerisi’yle birlikte, F Galeri’nin öncülüğünde, Figen Batı’nın küratörlüğünde gerçekleştirilmiş olması, ayrıca bir değere ve öneme sahiptir.

Kızlarımızın okuması, üniversitesi mezunu olması veya iş sahibi olması ülkemiz için ayrıca bir değere ve öneme sahiptir. Kadınlarına kültür, sanat, bilinç ve meslek noktasında sahip çıkan kurumlar, kuruluşlar, dernekler ve elbet sanat organizasyonları ve sanatçılar; ayrıca alkışlanması gereken insanlar ve oluşumlardır. Unutmamalıyız ki, kadınlarına sahip çıkan ve onları toplumda layık oldukları üst seviyelere çıkaran toplumlar medeniyet yolunda da önde olan toplumlardır. Bu bağlamda da bütün paydaşlara ve bu sergiye destek verenlere, Sanat Tasarım Gazetesi olarak bizler de katkıda bulunmayı bir vazife telakki ediyoruz…

F Sanat Galerisi her yıl sosyal sorumluluk projesi olarak bir sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan  “Geleceğe Işık II” sergisi  7 Ocak 2022 -31 Ocak 2022 tarihleri arasında

Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nin Beyoğlu adresinde gerçekleşiyor..

Kültür Bakanı Yardımcısı: Özgül Özkan Yavuz ve F Sanat Galerisi Sahibi: Füsun Aydoğan

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Beyoğlu Belediyesi’nin değerli katkılarıyla gerçekleşen sergide, duayen sanatçılarımızın yanı sıra, genç yeteneklerimizden de oluşan geniş bir sanatçı  katılımı ile sanatseverlerle buluşuyor.

Dünya ve ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği bugünlerde sanatın iyileştirici gücüne ihtiyacımız açıktır.

PAYDA Paylaşma ve Dayanışma Derneği, ülkemizin çağdaşlaşma hedefine ulaşmasının ancak birlik içinde hareket ederek mümkün olacağına inanmakta ve çeşitli toplumsal kesimlerinden gelen gönüllü katkısıyla çalışmaktadır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü: Prof. Dr. Handan İnci ve F Sanat Galerisi Sahibi: Ressam Füsun Aydoğan

Derneğin kapsamlı projelerinde, öncelikle kız çocuklarının eğitimi ve kariyer yönetimi süreçlerinde destek olunmaktadır.

PAYDA ayrıca okullar-arası çeşitli programları yapılandırarak gerek öğrenciler gerekse eğitimciler ve kurumlar arasında teknik ve sosyal akışı güçlendirmektedir.

Füsun Aydoğan’ın seramik çalışmalarının önünde: Sanat Tasarım Gazetesi Yayın Yönetmeni Ümit Gezgin, Figen Batı ve Füsun Aydoğan

PAYDA ağırlıklı olarak gençler ve kadınlara yönelik olsa da, bu kesimlerle sınırlı olmayan programlarıyla toplumumuz içinde kalıcı dostluk köprüleri kurulmasını sağlamaktadır.

Figen Batı’nın resmi önünde

Katılımcı sanatçılar: Ahmet Özel, Ahmet Yeşil, Ayşe Ebru Eryılmaz, Ayşe Güzelçiftçi, Bahar Kocaman, Bahri Genç, Berna Erkul, Burcu Erkal, Ceyda Hüseyinoğlu, Çiğdem Öz, Devrim Erbil, Dilara Topaloğlu, Erkan Yaprakkıran, Esra Meral, Feride Binicioğlu, Feza Güvenal, Figen Batı, Funda Aksüt, Füsun Aydoğan, Füsun Çağlayan, Güher Elçiçek, Gülay Er, Gülten İmamoğlu, Handan Korkmaz, Hülya Düzenli, Hülya Küpçüoğlu, Hülya Yazıcı, İclal Erentürk Güçsav, Janset Kılıçtaş, Kadir Aslan, Malik Bulut, Maria Kılıçoğlu Baraz, Meryem Arıcan, Muhterem Pakyürek, Murat Kurt, Müfit İşler, Nurdan Örücü, Refik Aziz, Ruşen Eşref, Sıla Güven, Simge Milli, Sinan Dağ, Tülin Onat, Yıldız Yılmaz,Yılmaz Nişancı, Zahit Büyükişliyen, Zeynep Çopur.

Eser alımı için galeri telefonundan veya sosyal medya üzerinden galeriye  gelmeden de alışveriş yapabilirsiniz.

Adres: Valikonağı Caddesi, Akkavak Sokak, Polat Apt. No:38\2 Nişantaşı

Mail: fsanatgaleri@gmail.com             Tel: 0212 249 47 32               GSM: 0553 045 73 26

Bir Cevap Yazın