“Gelenekten Geleceğe Dokunuşlar” Sergisi, M.Ü. Atatürk Eğitim Fakültesi’nde…

Ümit Gezgin

Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi sanatsal etkinliklerine devam ediyor.

Prof. Dr. Tayfun Akkaya, Doç. Dr. Nermin Özcan Özer ve Doç. Dr. Ümit Gezgin Sergilenen Çalışmaların Önünde

Doç. Dr. Nermin Özcan Özer atölyesi, Cadence Akademi Eğitim Uzmanı Jale Denizaltı‘nın katkılarıyla, 13-20 Ocak 2022 tarihleri arasında, Marmara Üniversitesi’nin Göztepe Yerleşkesi’ndeki Atatürk Sanat Merkezi’nde, Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretmenliği öğrencilerinin katıldığı çok güzel bir sergi açıldı.

Sergi salonunda

Sergiyi gezerken, farklı malzemeler kullanılarak ve Cadence akrilik boya katkısıyla gerçekleştirilen çalışmaları görmek, görsel sanatların farklı teknik ve uygulamalarla ne kadar özgün çalışmalar ortaya konabileceğini, görmüş olduk.

Doç. Dr. Nermin Özcan Özer, Jale Denizaltı, Öğr. Gör. Neşegül Ekinci ve Doç. Dr. Ümit Gezgin

Bir de, Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği’nin dışında, farklı öğretmenlik branşlarında da görsel sanat uygulamalarının öğrenciler tarafından yapılıyor olması; değerli akademisyen hocamız, Doç. Dr. Nermin Özcan Özer tarafından bunun sürdürülüyor olması da çok önemli bir olgudur.

Sergiden

Artık geleneksel hale gelmiş olan bu sergiler, her yıl yine hocamızın öncülüğüyle gerçekleştiriliyor. Bu sene akrilik tekniğiyle ne güzel ve aynı zamanda faydalı şeyler üretmişler. Bunlar içinde çiçek, doğa, desen çizimli tablolar var. Baskı kumaşlar, kumaş üzeri çizimler, boyamalar var. Hat’lar var. Tahta tepsiler üzeri çiçek motifleri var. Birbirinden farklı, çok amaçlı şirin kutular var.. farklı çiçek desenleriyle bezeli..

Sergiden

Kısacası çok güzel, faydalı, kalıcı, kullanışlı objeler ve nesneler ortaya çıkarılmış. Başta Nermin Hoca olmak üzere, bütün öğrencileri ve bu çalışmalara destek veren Cadence Akademi’nin temsilcisi Jale Denizaltı’yı tebrik etmek gerekiyor…

Sergiden

Bir Cevap Yazın