FEELİNGS Sergisini Ziyaret

Ümit Gezgin

Bahariye Sanat Galerisi’nin organize ettiği ve Bahariye Sanat Galerisi’nde düzenlenen, gazetemizin de basın sponsorluğunu üstlendiği, Feelings International Exhibition Sergisi’ni açılış günü ziyaret ettim.

Birçok önemli sanatçının katılımının yanı sıra, yurtdışından da sanatçıların iştirak ettiği sergi, önemli bir özelliğiyle göz dolduruyordu.

Farklı kuşaklardan sanatçının eserleriyle katıldığı sergiyi gezmek, doğrusu benim için de bir ziyafetti. Farklı disiplinler, farklı yaş grupları ve farklı üslup ve teknikteki eserler, insanı alıyor, farklı dünyalara götürüyordu.

Ümit Hanım ve Estella Eskenazi; sanatçının tablosunun önünde

En önemlisi farklı disiplinlerdeki sanatçıların katıldığı bu uluslararası nitelikteki sergi, aynı zamanda sanatseverleri ve sanata merakı olanları da sevindirdi. Bu kar kış ortamında, İstanbul’a bir sanat çiçeği gibi açtı.

Sergiden

Sanatın iyileştirici ve kuşatıcı gücü hepimizi anlamlı ve iyi kılıyor. Görsel sanatların yaygınlaşması, topluma açılması, nesillerin eğitimi konusunda da önemlidir.

Sergiden

Benim için güzel bir sergiydi. Güzel olmasının yanında anlamlıydı da.. Soyuttan somuta, figürden yoruma uzanan ve farklı teknikler ve malzemelerle kotarılmış resimler ve çalışmalar ufkumu geliştirdi. Bu ve benzeri sergilerin daha çok olmasını temenni ediyorum…

Sergiden

Bir Cevap Yazın