MARMARA ÜNİVERSİTESİ’NDEN  2. FLÜT YARIŞMASI

Şefliğini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü başkanı Prof. Dr. Ece Karşal’ın yürüttüğü Türkiye’nin flüt ailesinin tüm üyelerini barındıran ilk orkestrası Marmara Flüt Orkestrası, İstanbul Esenler Belediyesi işbirliğiyle 2. flüt yarışmasını gerçekleştiriyor.

İki ayrı kategoride gerçekleştirilecek ve Marmara Flüt Orkestrası Eşliğinde bir konserde solistlik, Flüt ödülü dahil bir çok ödülün verileceği yarışmanın bir kategorisi başlangıç ve orta seviye amatör flütçülere, diğeri ise Güzel Sanatlar Lisesi flüt öğrencilerine yönelik. 

Jüriliklerini, Prof. Dr. Ece Karşal, Prof. Dr. Ayla Uludere, Doç. Dr. Halit Turgay, Doç. Dr. Özge Gençel Ataman, Dr. Öğr. Üyesi Şebnem Usen, Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Yıldız, Öğr. Gör. Özge Salar Berber, Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri; Burçak Varol, Burak Çardak, Melek Dallı, Esra Kalaycı ve Işıl Önbay’ın oluşturduğu yarışmanın başvuru son tarihi 20 Mayıs 2022.

Video son gönderim tarihinin 17 Haziran 2022 olduğu yarışmanın sonuçları Temmuz ayının ilk haftası açıklanacak. Katılımcıların yarışma kurulu tarafından belirlenen eserleri video kaydıyla göndereceği yarışma ile ilgili tüm detaylara, https://marmaraflutorkestrasi.wordpress.com internet adresinden ulaşılabilir.

Bir Cevap Yazın