Bahariye Sanat Galerisi, ArtAnkara Sanat Fuarı’nda…

Sanatçılar toplu halde fuarda

Köklü sanat galerilerinden Bahariye Sanat Galerisi, Ankara Sanat Fuarı’nda. ArtAnkara Sanat Fuarı’nın bu yıl sekizincisi düzenleniyor.

Yerli yabancı birçok sanat galerisinin ve sanat kurumunun katıldığı sanat fuarına ilgi beklenenin üzerinde oldu. Sanatın türlü alanlarının bir görsel şölen havasında sergilendiği fuar, Ankara’nın gündemine de oturdu.

Sanatın toplumsallaşması ve kültürün de ana beşiği olması için, sanat fuarlarının çok önemli olduğunu biliyoruz.

Bu bilinçle de bakıldığında köklü İstanbul sanat galerilerinin Ankara’daki fuarlara katılması, kentin kültürel ve sanatsal zenginleşmesi için çok önemli.

Bu ve benzeri fuarların başta büyük şehirlerimiz olmak üzere, Türkiye’nin birçok şehrinde açılması gerekmektedir.

Türkiye’de sanat fuarlarının fazla gelişmemesi, aynı zamanda kültürün de gelişmemesini doğurmuştur.

Plastik sanatlar kültürü, ülkelerin sadece görselliğinin zenginleşmesi için değil, aynı zamanda düşünsel ve entellektüel kapasitesinin artması için de zorunludur.

ArtAnkara Çağdaş Sanatlar Fuarı’nın sadece Ankara’ya değil, tüm Türkiye’nin kültürel atmosferine faydalı olmasını temenni ediyoruz.

Bu ve benzeri fuarlar aynı zamanda sanat ortamı ve sanat piyasası için de önemli açılımlar getirmekte, daha sağlıklı bir sanat tanımına ve yaratıcılık kavramına ulaşılması için de sanat ortamını yüreklendirmektedir.

Bahariye Sanat Galerisi’yle fuara katılan sanatçıların tek tek çalışmaları incelendiğinde, her bir sanatçının ne kadar özgün ve kalıcı yapıtlar ürettiği ortaya çıkmaktadır.

Zaten fuarların bir amacı da özgün ve kalıcı yapıtların ortaya çıkarılması ve bunu ortak beğeni havuzuna taşımasıdır. Kültürün yaygınlaşması ve gerçek sanat ve yaratıcılığın ortaya çıkması için de bu önemlidir…

Bir Cevap Yazın