Filiz Karsan’ın “Filiz’in Kuşları” Sergisi devam ediyor…

Filiz Karsan’ın “Filiz’in Kuşları” isimli sergisi 17 Mart – 06 Nisan 2022 tarihleri arasında İstanbul Kuzguncuk IMOGA Art Space’te izlenebilir.

Filiz Karsan, kendine has bir teknikle fırçayı az suyla kontrollü bir şekilde kullanarak detaylara önem veren suluboyalar yapmaktadır.
Dikkatle gözlemlediği güncel yaşam ayrıntılarından esinlendiği eserlerin yerini, son sergisinde gerçekçi, duygusal ve minyatür titizliğini andıran bir yaklaşımla işlediği kuşlar almıştır: “Filiz’in Kuşları”


Filiz Karsan Hakkında: İstanbul’da doğdu. Notre Dame de Sion Lisesi’nden mezun olmuş, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Grafik Sanatlar Bölümü’nde okuduktan sonra Paris Ecole Nationale Superieure des Beaux Arts ve Academic de la Grande Chaumiere’de desen, ecole du Louvre’de sanat tarihi eğitimi görmüştür.

Yaşamını 1980 yılından beri Paris’te sürdüren sanatçı La Masion des Artistes üyesidir. Uzun yıllar Peintres du Marais derneği ile çeşitli etkinliklerde yer aldı. Eserlerin Türkiye, Fransa, Belçika, Kolombiya, İngiltere ve Cezayir’de sergilenmiş, 45 kişisel sergi açmış, 54 karma sergiye katılmıştır.

Covid-19 salgınının yaygınlaşmasını önlemek, siz ziyaretçilerimizin, sanatçımızın ve galeri ekibimizin sağlığını korumak adına açılış yapamıyoruz.

Pandemi nedeni ile galerimizin ziyaretçi sayısı 10 kişi ile sınırlı olduğundan, geldiğinizde sizleri kısa bir süre bekletme ihtimaline karşı, şimdiden özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Not : Arzu ettiğiniz takdirde, ziyaretiniz ile ilgili galerimizle görüşerek randevu da oluşturabilirsiniz.

IMOGA Art Space Hakkında: IMOGA Art Space, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nin sanat birikiminden beslenmekle birlikte bu dev koleksiyona ve yılların tecrübe birikimine yeni bir açılım sağlayacak biçimde farklı teknik üretimlere ve farklı çağdaş sanat alanlarına da olanak açan bir anlayış ile kuruldu. İlk adımını IMOGA Müzesinin açılışını takiben IMOGA Art Gallery konsepti altında 2004 yılında Nişantaşı’nda açan yapı, ardından Kızıltoprak’da 2015 yılında yenilenerek faaliyetine devam etti. 2017 yılından itibaren ise Kuzguncuk’daki geniş imkanlı, iki katlı mekanında sanat severlere hizmet vermeyi sürdürüyor.

IMOGA Art Space

Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:42/A Üsküdar İstanbul

Instagram adresi: www.instagram.com/imogaartspace/

Facebook adresi: www.facebook.com/IMOGA-Art-Space-1672881246289052/

Bilgi için: 0535 608 8709

Bir Cevap Yazın