“Geçmişin İzinde” Sergisi İstanbullu Sanatseverlerle Buluştu.

Sanatçı Vedud Müezzin’in “GEÇMİŞİN İZİNDE” Solo Resim Sergisi, 17 Nisan 2022 tarihinde İstanbul Deniz Müzesi’nde sanatseverlerle buluştu. 17 Nisan 2022 Pazar günü saat: 15:00’te açılışı gerçekleştirilen serginin küratörlüğü Seyed Davoud tarafından yürütülmektedir. Sergi açılışına İstanbullu sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.  İstanbul’un yarım asırlık fotoğraflarından oluşturulmuş eserler izleyiciden büyük beğeni topladı.

Küratör Seyed Davoud sanatçı ve eserleri ile ilgili görüşlerini şu sözleriyle aktardı:

“ Uluslararası sanat platformunda eserleriyle büyük beğeni toplayan Sanatçı Vedud Müezzin’i Deniz Müzesi’nde ağırlamak ve bu sergisinin küratörlüğünü yapmaktan onur duyuyorum. Sanatçı Vedud Müezzin; İran, Türkiye, Azerbeycan ve Avrupa’nın birçok ülkesinde eğitim almış bir heykeltıraş, ressam aynı zamanda kıymetli bir müzisyendir. Birkaç yıldır

Azerbeycan/Bakü’de yaşayan Müezzin’in eserleri, birçok ülkede solo ve karma sergilerde yer almıştır. Hollanda, Amerika, Almanya, Kanada, İran, Fransa’da karma sergilerde eserleri yer alan sanatçının 17 solo sergisi bulunmaktadır.

Sanatçının “Geçmişin İzinde” sergisindeki eserleri; İstanbul’un yarım yüzyıl evvelki görsellerinden oluşan tuval üzerine yağlıboya yaklaşık 40 çalışmasından oluşuyor. Eski İstanbul’un yansımalarının yanı sıra Atatürk çalışmaları da izleyicinin beğenisine sunuldu. Sanat izleyicileri, bu sergiyle İstanbul’un geçmişine nostaljik ve büyülü bir yolculuğa çıktılar. Tüm sanatseverleri 30 Nisan 2022 tarihine kadar Deniz Müzesi’ne davet ediyoruz.”

30 Nisan 2022 tarihine kadar sürecek sergi Beşiktaş Deniz Müzesi’nde ziyaret edilebilir.

Adres: Deniz Müzesi Sinanpaşa, Beşiktaş Caddesi No: 6 Beşiktaş/İstanbul

Tel: 0533 248 66 48 e-mail: mikadoiletisim@gmail.com web: www.mikadoiletisim.com

Bir Cevap Yazın