Ferda Art Platform’da Sergiler…

Kayıp Mum

Sadık Arı, Ekin Kano, Deniz Pasha, Kemal Özen, Gizem Çeşmeci, Levent Aygül, Mert Öztekin ve Ateş Alpar’ı işlerini bir araya getiren ‘‘Kayıp Mum’’ 6 Mayıs – 10 Haziran tarihleri arasında Ferda Art Platform’da ziyaret edilebilir.

Levent Aygül’ün çalışması

‘‘Kayıp Mum’’, ismini aynı adı taşıyan üretim tekniğinden alıyor. Teknik üretilecek nihai işin, mumdan bir kalıbının çıkartılması ve bu kalıbın döküm esnasında kaybolup yerine sıvı metalin yerleşmesinden oluşuyor.

Gizem Çeşmeci’nin bir çalışması

Sergi, sanatçıların üretim süreçlerinde yola çıktıkları fikir ve hissiyatın hayal etme, kurgulama ve uygulama sürecinde geçirdiği dönüşümü temel alıyor. Sekiz sanatçı kurguların birbirine geçen hikayesinin izini sürüyor. Sergi hayallerin yolculuğu ve bu yolculuğun vardığı noktanın tasviri üzerine her bir sanatçının getirdiği yaklaşımları inceleme fırsatı sunuyor.

‘‘Kayıp Mum’’ 10 Haziran tarihine kadar Ferda Art Platform Ana Salon’da ziyaret edilebilir

Emre Çelik’in ‘’Peek-a-boo’’ adlı ilk kişisel sergisi

6 Mayıs – 1 Haziran 2022 tarihleri arasında Ferda Art Platform Proje Alanı’nda ziyaretçiler ile buluşuyor. ‘’Peek-a-boo’’, sanatçının örtülü olanın yarattığı merak duygusunun izini sürdüğü çalışmalar serisinden oluşuyor.

Sergi örtünün altındaki saklı olana ulaşma dürtüsünün ve merak duygusunun en yoğun yaşandığı ortaya çıkarma anlarının yarattığı geçici şımarıklık hissine odaklanıyor.

Çerçevelenmiş fotoğraflardaki bedenleri üçboyutlu duvar heykellerine dönüştüren bir örtü ile sergilenen işler seyirciyi tam da o açılma, ortaya çıkarma anı ile baş başa bırakıyor. Merak duygusu, teşhir ve gözetleme kavramları etrafında şekillenen ‘’Peek-a_boo’’ 1 Haziran tarihine kadar Ferda Art Platform Proje Alanı’nda görülebilir. Maçka Cad. Ralli Apt. 37/7 K:5 Teşvikiye Şişli İstanbul

Bir Cevap Yazın