Ressam-Prof. Dinçer Erimez Sonsuzluğa Uğurlandı…

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Resim Öğretmenliği Bölümü emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Dinçer Erimez’in cenazesi, görev yaptığı kurumdan sonsuzluğa uğurlandı.

Görev yaptığı kuruma getirilen Dinçer Erimez’in cenazesi, burada yapılan konuşmalardan sonra, Topkapı Merkezefendi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze töreninde, meslektaşları, öğrencileri, sanatçılar, sanatseverler, yakın çevresi ve akrabaları hazır bulundu.

DİNÇER ERİMEZ’İN SANAT EĞİTİMİNE KATKILARI ANLATILDI

Konuşmalarda, Dinçer Erimez hocanın sanat eğitimciliği, sanatı, öğrencilerine katkı ve yönlendirmeleri detaylı olarak anlatıldı.

Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Uslu konuşmasında; Dinçer hocanın gerçek bir İstanbul beyefendisi olduğunu, söyledi. Gerçek bir sanat eğitimcisi olarak nice sanat öğretmenini yetiştirdiğini de ayrıca belirtti.

Yine söz alan, Anabilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Tayfun Akkaya da, Dinçer Erimez hocanın bölümün çok değerli bir hocası olduğunu, zamanında nice değerli öğrenciler yetiştirdiğini, birçoğunun farklı okullarda hocalıklar yaptığını, söyledi. Onun ortaya koyduğu ve kalıcı hale dönüşen çalışmalarının meyvelerinin toplandığını ve hala toplanmakta olduğunu belirtti.

Emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Zeki Kuşoğlu da, Dinçer Erimez’i anlattığı konuşmasına güzel bir şiirle başladı.. Onun gerçek bir İstanbul beyefendisi olduğunu, zamanında örnek çalışmalar ortaya koyduğunu belirttiği konuşmasında; böyle değerli insanların her zaman kalıcı yapıtlar ortaya çıkardığını, belirtti.

Son olarak oğlu Batu Erimez, babasını anlattığı konuşmasında.. Babasının çok disiplinli, çalışkan ve dürüst bir insan olduğunu, bir çok kişiye el uzattığını, öğretmeyi ve öğrenmeyi çok sevdiğini, söyledi.

Konuşmaların ardından, dualar edildi ve Dinçer Hoca, son yolculuğuna eller üzerinde uğurlandı. Cenazesi, Topkapı’da bulunan Merkezefendi Camii’inden ikindi namazını müteakip, Merkezefendi Mezarlığı’nda, aile kabristanına defnedildi…

Bir Cevap Yazın