Ödüllü Mimar’ın Fırçasından; “İçten Dışa Suretler” Sergisi devam ediyor…

Mimar / Ressam Gülseren Kayın Öker’in “İçten Dışa Suretler” isimli kişisel resim sergisi, 16 Mayıs 2022 tarihinde Galeri SanatYAPIM’da sanatseverlerle buluştu.

Galeri Sanatyapım, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra otuz yıl boyunca sürdürdüğü serbest mimarlığın yanı sıra eşya tasarımı ve mobilya üretimi konusunda da çalışmalar yapan ressam Gülseren Kayın Öker’in sıra dışı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Öker, resimlerinin konusunu ağırlıklı olarak “mitopya- ya da nowhere (hiçbir yer)” adında hayali bir evrenden alan ütopik mekanlara dair bir seriden oluşturuyor.

Bu seri ile 2004 yılında Ulusal Mimarlık ödülüne de layık görülen sanatçı ayrıca, “hiç kimse (no one)” adında, deforme yüzlerle yoğun duygusallık taşıyan insan suretlerinin betimlendiği desen, yağlı boya portre, baskı ve palmiye kabuklarıyla oluşturduğu mask türünde eserler üretiyor.

Galeri Sanatyapım’da 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü açılan sergi, 30 Mayıs tarihine kadar izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Galeri SanatYAPIM

Adres: Alpaslan Türkeş Cad. 7/A Beştepe/Ankara

Tel.: 0312.222 1906 / Web: http://www.galerisanatyapim.com

Bir Cevap Yazın