ArtShop ARTCONTACT Sanat Fuarı’nda…

ARTCONTACT İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı 26-29 Mayıs 2022 tarihinde Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleşecektir. Türkiye’nin önde gelen sanat fuarları arasında yer alan ARTCONTACT İstanbul’da çağdaş sanat eserlerini izleyici ile buluşturmak için galeri, müze, üniversite, kurum, proje ve inisiyatifleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Cemalettin-Sibel Sevim, Ümit Gezgin, Sadettin Aygün ve Yeliz Öktem Ateş

2021 yılından itibaren düzenlenen fuarın bu yıl ikincisi İstanbul’da düzenlenmektedir. Art Contact İstanbul 25 Mayıs 2022 tarihindeki ön izlemesi ile birlikte kapılarını izleyicilere açmayı planlamaktadır.

Birçok sanatçı, akademisyen ve galeriyi bir araya getiren bu etkinlikte küratörlüğünü S. Sibel Sevim’in yaptığı ArtShop standı birçok sanatçı ve akademisyenden oluşmaktadır. Artshop standında Alper Tuncer, Cemalettin Sevim, Duygu Kahraman, Elif Gündüz, Emre Can, Ezgi Hakan, İsmet Yüksel, Leyla Kubat, Müge Arın, Müge Erçoban, Oya Aşan Yüksel, Ozan Bebek, S. Sibel Sevim, Sadettin Aygün, Serhat Demir, Setenay Sipahi, Sevgi Taner Avcı, Tuğba Marmara, Yeliz Öktem Ateş ve Zeynep Derman yer almaktadır. Katılımcılar Anadolu Güzel Sanat Fakültesinden mezun olmakla birlikte, Anadolu Üniversitesi, Şeyh Edebali Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmaktadırlar.

ArtShop standı seramik ve cam alanından birçok esere ev sahipliği yapmaktadır. İki ve üç boyutlu seramik ve cam formların, fonksiyonel objelerin, takıların da yer aldığı standtaki çalışmalar, son yıllarda birçok sanat alanında sınırlarını genişlemesi ile birlikte çok titizlikle  yapılmış, koleksiyon değeri yüksek, benzersiz, el yapımı çalışmalardan oluşmaktadır.

Farklı tekniklerin, hibrit sanat yaklaşımların kullanıldığı çalışmalar da, seramik- cam alanının yaratım derinliğini ve genişliğini izleyici ile paylaşılacaktır. Artshop standı seramik ve cam sanatının diğer alanların yeni olasılıklarına ilham vermek, farklı ideolojileri temsil etmek ve izleyiciyi bu alanları deneyimlemeye yönlendirmeyi de hedeflemektedir.

Ayrıca, seramik alanında üretilen sanat pratiklerinin yaratılmasını ilerletmek, teşvik etmek ve toplumun seramik-cam sanatına olan ilgisini genişleterek bunların toplumdaki değerini yükseltmeyi de amaçlamaktadır.

Artshop standı uluslararası sanat çalışmalarını ve iş birliklerini hedefleyerek geniş bir katılımcı kitlesine ulaşmayı amaçlamakta ve sanatın yaratıcı, uzlaştırıcı, paylaşımcı ve iyileştirici gücünün inancı ile tüm sanat dostlarını fuara ve Artshop standına davet etmektedir.

Bir Cevap Yazın