BAHARİYE SANAT GALERİSİ ArtContact Sanat Fuarı’ndaydı…

Ümit Gezgin

Köklü sanat galerilerinden Bahariye Sanat Galerisi, Yenikapı Fuar Merkezi; Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2. ArtContact Sanat Fuarı’ndaydı.

Seçkin ve özgün sanatçılarla fuara katılan ve gerekli ilgiyi de gören sanat galerisi, sanatın paylaşıldıkça çoğalacağı fikrinden yola çıkarak, toplumla sanatçı ve sanat eseri arasındaki köprü vazifesini, toplumsal ve sanatsal sorumluluk noktasında sürdürüyor.

Sanatın iletişim ve paylaşım aracı olması için elinden gelen gayreti gösteren galeri, aynı zamanda on altı yıldan fazla bir zamandır gazetemizi de yayınlayarak, sanat kültürüne köklü ve kalıcı katkılar sağlamayı sürdürmektedir.

ArtContact Sanat Fuarı, Tüyap’ın başarılı bir alternatifine dönüşmüş durumdadır. Tüyap’ın sahip olduğu ekonomik imkanlara sahip olmamasına rağmen, yer yer ondan daha başarılıdır. Ve en önemlisi, daha merkezi bir yerde konum almasıyla da ayrıcalıklıdır.

Unutulmamalıdır ki sanat fuarları şehrin merkezine yakın olmak durumundadır. Bu yönüyle bakıldığında gerek katılan galeriler ve sanatçılar, gerekse de kültürel ve sanatsal etkinliklerle fuar beklenilen başarı performansını göstermiştir.

Erdoğan Acar
Ümit Bayındır

Ufak tefek aksaklıkların da önümüzdeki süreçte giderilerek daha başarılı adımlar atılacağını düşünebiliriz…

Serginin de ayrıca Bahariye Sanat Galerisi’nin online platformunda bir ay sürece devam edeceğini de burada belirtelim…

Bir Cevap Yazın