M.Ü. Atatürk Eğitim Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarım Atölyesi Sene Sonu Defilesi

Ümit Gezgin

Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Resim-iş Anabilim Dalı Öğretim Elemanlarından ve aynı zamanda, bölümün Tekstil ve Moda Tasarım Ana Sanat Atölyesi hocası Zeynep Öztürk’ün Ana Sanat Atölye öğrencilerinin defilesi yapıldı.

Defile 25 Mayıs Çarşamba 2022 tarihinde saat 14.30’da, Resim-iş Anabilim Dalı Atölyeleri Fuaye Alanı’nda gerçekleşti.

Sene sonu defilesinin profesyonel mankenlere taş çıkartacak düzeyde gerçekleştirilmiş olması, defileye izleyici olarak katılan, öğrenci, davetli ve öğretim elemanlarını da etkiledi… Defile hayret ve takdirle karşılandı…

Defileyi hazırlatan ve yöneten Zeynep Öztürk hoca, yoğun çalışma ve hazırlık faaliyetlerinden sonra, böylesi profesyonel bir defileyi gerçekleştirdiklerini, söyledi.

Kendine özgü konsept, ‘fobiler’ için de giyim defilesi ve sunumu hazırlayan öğrenciler, daha mezun olmadan, hem eğitimci hem de profesyonel kimlikleriyle herkese parmak ısırttı.

Bu öğrencilerin geleceğin başarılı Tekstil ve Moda Tasarımcıları olacağını, bu defileyi hazırlayan hocaları Zeynep Öztürk’ün öncülüğünde görerek takdirle karşıladık. Başarılı defileyi bütün izleyiciler olarak ayakta alkışladık.

Zeynep hocamıza teşekkürler.. Öğrencilerimizin yolları açık olsun…

Bir Cevap Yazın