ZEYNEP ÖZTÜRK Küratörlüğünde Karma Sergi: “No:1 2022” EkavArt Gallery’de…

Ümit Gezgin

Sanatçı ve sanat eğitimcisi Zeynep Öztürk küratörlüğünde, “No:1 2022” 28 Mayıs’ta EkavArt Sanat Galerisi’nde açıldı.

Küratör Zeynep Öztürk, sanatseverlerle birlikte

Farklı disiplindeki sanatçıların bir araya geldiği ve Öztürk’ün de eseriyle katıldığı karma sergi göz doldurdu. Sergi; 28 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında açık kalacak.

Sergiyi gezerken

“No:1 2022” başlığıyla konseptleşen karma sergi; Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği Bölümü mezunu, on sanatçının, sanatın ortak alanında yollarının kesişmesiyle ortaya çıktı.

Sergiye katılan sanatçı: Hüseyin Demirbaş, eserinin önünde

Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdüren Zeynep Öztürk’ün küratörlüğünde gerçekleşen karma sergide; Zeynep Öztürk’ün yanı sıra; Refik Akyüz, Tıfak Arslan, Ertuğrul Berberoğlu, Sefa Çakır, Hüseyin Demirbaş, Rabia Kalyoncuoğlu, Seydi Murat Koç, Nurdan Likos ve Muhittincan, farklı disiplinlerdeki çalışmalarıyla yer aldı…

Sergiye katılan sanatçıların çağdaş eserler üretiyor olması, Eğitim Fakültesi için de büyük bir kazançtır. Küratör-sanatçı Zeynep Öztürk’ün konsept ve sergisi de yine, çağdaş sanata ve sanatçılara yaklaşımı noktasında takdir edilmesi gerekmektedir.

Yenliğe açık, öncü, özgün eserler ortaya çıkaran bu genç kuşak sanatçılarının, Türk sanatının geleceğinde de önemli sanatsal roller üsteleneceğini şimdiden söylemek mümkün.

Herkesi bu önemli sergiyi görmeye davet ediyorum…

Bir Cevap Yazın