İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE “HAYAT BOYU ÖĞRENME” SERGİSİ

Nusret Karaca

31 Mayıs 2022

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kursiyerlerinin “Hayat Boyu Öğrenme” projesi içinde yer alan bir sergideyim günün ilk saatlerinde.. Sonra elimde kağıt kalem yeni yazılarla kucaklaşma anları.

Ardından Caferağa Spor Salonu’na sürüklüyor ayaklarım beni.

Amatör karşılaşmaları seviyorum…

Bazen de sürpriz haberler yapıp paylaşıyorum spor salonlarından…

Akşam üzeri cep telefonumu açıyorum, mesajlar karşılıyor bu kez beni.

Biri özellikle dikkatimi çekiyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden. Basın ve Halkla İlişkilerden. Berrak Çelik‘ten.

1 Haziran 2022’de açılışı yapılacak bir sergiye davet ediyor. İlk an için yoğun tempom nedeniyle özür dileyerek ve de davete teşekkür ederek gelemeyeceğimi bildiriyorum. Ertesi sabah içim elvermiyor. Milli Eğitim ve sanat olunca işin içinde daha bir duyarlı oluyorum. Ve elbette soluğu Marmaray yolu ile Sultanahmet’te alıyorum.

….

İstanbul Halk Eğitim Merkezlerindeki kursiyerlerin çalışmalarından oluşan sergi açılışı “Herkes İçin Her Yerde Varız” sloganı ile yola çıkılan “Hayat Boyu Öğrenme” projesi kapsamında İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün binasında gerçekleşti. Çalışmalar binanın bütün katlarında sergileniyor.

Sunumu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları öğretmeni Serdar Bombacı‘nın yaptığı açılışa İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hüseyin Can ve İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve şube müdürleri ile çok sayıda konuk katıldı.

Açılış konuşmasını şube müdürlerinden (Hayat Boyu Öğrenme) Mustafa Öztürk‘ün yaptığı etkinlikte bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Levent  Yazıcı “Bu güzel sabahta hayat boyu öğrenme etkinliğinde sizlerle bu mutluluğu paylaşıyorum. Yaşamın ana unsuru öğrenmektir. Aile ve kurumlarla birlikte öğrenmeyi sürekli kılmak bizlere çok farklı etkileşimler sağlıyor. Bu ülke için yapacağımız en önemli katkılardan biri bu. Ayrıca bu çalışmalar insanın mutlu olmasını sağlıyor. İnsanın mutluluğu ülkenin mutluluğudur. “diyerek duygularını dile getirirken daha sonra kürsüye gelen İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hüseyin Can şunları söyledi. “Öğrenmeyi arzu eden, meslek edinmek isteyen ya da hobi için Milli Eğitim herkese desteğini sağlıyor. Göstereceğimiz gayretler ülkemizin geleceği içindir. Emek veren herkese teşekkür ediyorum.”

Sergi etkinlikleri içinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Kafkas Ekibi’nin bir gösterisi de yer aldı. Ayrıca Sultanahmet’te yürüyüş, Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin Alman Çeşmesi’nin bulunduğu alanda gösterisi ve de konuklara sunulan ikramlar da yer aldı.

Evet! Sıcak bir yaz gününde içimizi daima sıcak tutacak, ruhumuzu aydınlatacak bir güzel zaman dilimi daha yaşadık bu güzel kentte.

Bu hem üretenler hem de Milli Eğitim açısından gurur ve ilerisi açısından umut verici!

Benim açımdan da yine dolu dolu geçen bir anlamlı gün daha!

Yani yine boş yok!

Bir Cevap Yazın