BİLARDO AKADEMİSİ ‘Şöhretler Turnuvası Finali’nde, Bir Akademisyen

BİLARDO AKADEMİSİ ‘Şöhretler Turnuvası Finali’nde, Bir Akademisyen

Dr. Alp Özeren

Sanat Tasarım Gazetesi olarak; geçtiğimiz hafta (02 Haziran 2022), İstanbul-Küçükyalı’da, önemli ve keyifli bir bilardo turnuvasının  finalini izledik: ‘VERHEOVEN CUP İSTANBUL 3 BANT SURVIVAL ŞÖHRETLER TURNUVASI’… Turnuvanın bizim için en önemli özelliklerinden biri, gerçekleştiği mekânın isminde akademi kelimesi var iken; Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun AKKAYA’nın, turnuvada ve finalde tek akademisyen olarak yer alması idi.

Baha, Dağhan Külegeç, Prof. Dr. Tayfun Akkaya ve Sarper Semiz

Bilardo Akademisi(www.bilardoakademisi.com.tr)’nin sāhibi Erol BAYDEMİR’in sıklıkla vurguladığı üzere; bilardo sporunun ‘kıyıda-köşede’ kalmaktan kurtulabilmesi yaklaşımına da uygun olarak, ‘düzeyli ve sportif bir magazin kullanımı’ şeklinde de değerlendirilebilecek bu renkli ve heyecanlı turnuvada; Prof. Dr. AKKAYA, akademisyen kimliği ile ilk üçte  yer alarak, Marmara Üniversitesi markasının kamuoyundaki saygınlığına da, bu ‘prestijli spor başarısı’ aracılığıyla, ciddi bir katkı sunmuş oldu.

Prof. Dr. Tayfun Akkaya

Finalde; turnuvayı birinci olarak tamamlayan, sevilen ses sanatçısı (ve aynı zamanda bir müzik öğretmeni) BAHA’nın yanı sıra, son dönemlerin beğenilen, kıymetli aktörlerinden Dağhan KÜLEGEÇ ve Ülkemizin çok  kıymetli müzisyenlerinden Sarper SEMİZ de yer aldılar.

Hayli çekişmeli ve heyecanlı geçen; uluslar arası hakemlerimizden Akif BAŞOL ile Ali PEKER’in yönettiği finalde, son āna kadar büyük çekişme yaşandı. 

Turnuvanın ödülleri; Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Mahir Ergüven ERKUL, İş İnsanı Metin KAŞKA, Diş Hekimi İlhan NUMANOĞLU ve BİLARDO AKADEMİSİ sāhibi Erol BAYDEMİR tarafından takdim edildi.

Sanat Tasarım Gazetemiz adına; bilardo sporunun yaygınlaşmasına, saygınlaşmasına katkı sunma amacı ile gerçekleşen ve büyük bir heyecanla, dikkâtle, keyifle izlediğimiz bu turnuva için emek veren tüm kişileri, kurumları; turnuvanın fikir sāhibi ve Bilardo Akademisi Müdürü Arif TOPALOĞLU’nun şahsında kutluyoruz.

İlerleyen zamanlarda; bu turnuvanın, çok daha güçlü ve profesyonel halkla ilişkiler (PR) desteği ile gelenekselleşmesini; kadın bilardocu sayısının, en az erkek bilardocu sayısı kadar olmasını; Dünyā çapında dahi söz sāhibi olduğumuz (pek çoğu bireysel çabalarla) ‘bilardo’nun, hak ettiği derecede ön plana çıkabilmesini  diliyoruz.

Bir Cevap Yazın