MARMARA ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK EĞİTİM FAKÜLTESİ’nde: “Sanatın Farklı Yüzleri” Sergisi

Ümit Gezgin

Sanatın Farklı Yüzleri sergisi Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Atatürk Sanat Merkezi’nde.

Sergiyi, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyfi Kenan ve Dekan Yrd. Erol Sülük de ziyaret etti. Ayrıca CADENCE temsilcisi Jale Denizaltıda katkılarıyla sergiye destek oldu

Doç. Dr. Nermin Özcan Özer‘in düzenleyiciliğini üstlendiği “Sanatın Farklı Yüzleri” sergisi, artık geleneksel hale geldi. Nermin hoca, sanatı interaktif hale getirerek, akademisyen olsun olmasın, herkese sanat yapma, eser ortaya çıkarma ve kendisiyle yüzleşme, anlatma imkanı sunuyor.

Uğur Akbulut, Neşegül Ekinci, Nermin Özcan Özer, Zeynep Öztürk ve Ümit Gezgin

Özellikle bu sergisinde, CADENCE Akademi Eğitim Uzmanı Jale Denizaltı‘nın katkılarıyla oluşturdukları etkinlikler toplamında, geleneksel sanatlarımızın bütün disiplinleri doğrultusunda çok güzel çalışmalar ortaya koymuşlar.

Sergide hocalar bir arada…

Yine bu sergide de Sınıf Öğretmenliği’nden ve Matematik Öğretmenliği’nden öğrenci katılım ve üretimlerinin yanı sıra, hocalarımızın da sanatsal aktiviteleri doğrusu görmeye değer bir gerçeklik olarak ortaya çıkmış…

Nermin hocamızı böylesi değerli bir sergiyi ortaya koyarak, yine hocalara ve öğrencileri organize ederek; ebru sanatından, tezhip, seramik ve türlü estetik işleme ve düzenlemelere kadar, ortaya konan çalışmaların gerçekten parmak uçuklatacak düzeyde olması her türlü takdirin üstündedir.

Bu çalışma ve sergilerin artık geleneksel hale gelmiş olması da yine alkışlanması gerekmektedir…

Bir Cevap Yazın