KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ’nde ART ARDA KONSERLER

Nusret Karaca

Kadıköy haziran ayı içerisinde de sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerle yoğun günler geçiriyor. Hemen hemen her açık veya kapalı noktada farklı etkinliklerle karşılaşmak mümkün.

Kadıköy Halk Eğitim Merkez i’de bu noktalardan biri.

8 Haziran 2022 Çarşamba akşamı Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Hayat Boyu Öğrenme” etkinlikleri kapsamında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu şef Fulya Soyata‘nın yönetimi’nde KHEM salonunda solo ve koro parçalardan oluşan bir konser verdi.

Konserin sunumunu Serdar Bombacı yaptı.

Konsere gelen izleyicilere solistler, parçalar ve şef Fulya Soyata ile KHEM’nin çalışmaları hakkında bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Aynı salonda bir gün öncesi (7 Haziran 2022 Salı günü) yine çok anlamlı bir etkinlik, 4.Sokak Hayvanlarına Farkındalık konseri gerçekleştirildi.. Bahar Arduç‘un (solist) koordinatörlüğü’ndeki konserin şefliğini  Selahattin Ellek, sunumunu ise Makbule Demirkan yaptı.

Ayşe Sarızeybek‘in bir konuşmasının da yer aldığı etkinlikte perdeye sokak hayvanları ile ilgili çok anlamlı görüntüler de yansıtıldı. Etkinliğe (Her Eve Bir Pati Derneği) başkanı Emre Demir‘in katkı verdiği etkinlik sokak hayvanlarına yardım amaçlı gerçekleşti.

Yaz ayları güzel insanların, güzel ve anlamlı çalışmalarıyla daha da aydınlık, daha da sıcak…Ruhumuz daha bir aydınlık, içimiz daha bir sıcak!

Bu bambaşka bir aydınlık, bambaşka bir sıcaklık!

Yaşamımıza çok daha fazla anlam katıyor!

Bir Cevap Yazın