Orontes 7.Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali Kapsamında Karikatür Çalıştayı Düzenlendi

Antakya Belediyesi, Ansam Kültür Derneği ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile birlikte düzenlenen Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali kapsamında Karikatür çalıştayı düzenlendi. Karikatür çalıştayı Küratörlüğünü Karikatürist İlker Mansuroğlu  üstlendi.

İlker Mansuroğlu: Resim, illüstrasyon ve özellikle karikatür sanatına çocuk yaşta merak salan İlker Mansuroğlu, öğrenimini Hatay’da tamamladı. Ülkede ve dünyada yaşanan toplumsal yaşamı ve kendi konumunu illüstratif ve mizahi bir gözle görselleştirdi.

Özellikle karikatür alanında katıldığı birçok ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül aldı ve etkinliklerde kataloglara girdi, çalışmalara destek verdi. Genç karikatüristler yetiştirmek üzere Hatay’ın Defne ilçesi belediyesine bağlı Kültür Merkezi’nde dersler vermektedir.

Ayrıca orta öğretim öğrencilerinin kendilerini bu sanat alanında geliştirebilmesi adına Güneş Koleji’nde karikatür derslerine devam etmektedir.

Karikatür çalıştayı Küratörlüğünü Karikatürist İlker Mansuroğlu  üstlendi.

Mahfel Sosyal Tesislerinde halka açık gerçekleşen Karikatür çalıştayı 15 – 22 Haziran tarihleri arasında 3 gün sürdü.

Üç günde her gün farklı 8 yerel karikatürist adayı günün sorunlarına işaret ederek hayallerinde kurguladıkları çizimleri yaptılar. Üç gün boyunca yapılan çizimler sergilendi ve bu çalışmalar Protokol ve vatandaşlarımız tarafından çok beğenildi.

Finalinde tüm katılımcılara katılım belgesi verilerek hepsine teşekkür edildi.

Bir Cevap Yazın