Bahariye’den: “YAZ” KARMA SERGİSİ

Ümit Gezgin

Bahariye Sanat Galerisi, yılların birikimi ile birlikte yoluna devam ederken, aynı zamanda yaz-kış demeden sanatsal etkinliklerine de katkı üzerine katkı sağlıyor ve sanatı geniş kitlelere açıyor.

Memorial’le işbirliği içinde, ana organizasyonunu yüklendiği ‘Yaz Karması’ sergisi, sanat alanı içinde kendi özgün kimliğini geliştirmiş sanatçıların eserleri kamusal alan olan Bahçelievler Memorial’da insanların karşısına çıkıyor.

Sanat aynı zamanda toplumsal karşılığı da olan bir durumdur. Sanatsal bireysel üretim, aynı zamanda paylaşıldıkça gelişir ve paylaşıldıkça güzelleşir.

Güzel sanatların bir kolu olan resim, etki ve tepkiyi de içinde barındırır. Sanatçı eserleri karşısındaki insanların tutum ve durumlarını değerlendirerek, kendi sanatı içinde devinim ve dönüşüm gerçekleşir.

Bu yüzden bireysel bir yaratım alanı olan resim sanatı, paylaşım noktasında toplumsal bir realiteyi içerir. İnsanlar kendi kültür, düşünce ve birikimleri ölçüsünde sanat eseriyle bağlantı kurar ve sanat eserinden alabileceğini alır.

Bahariye Sanat Galerisi bu ve benzeri sergileri, değişik mekan ve zamanlarda organize etmeye bundan sonra da devam edecektir.


O4 Ağustos – 01 Eylül tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi & Memorial Iş birliğiyle düzenlenen bu “Yaz Karma Sergisi” 4 Ağustos perşembe günü izleyicisi ile buluştu.


Bahariye Sanat Galerisi bünyesinde yer alan ve yirmi üç sanatçının eserlerinden oluşan karma sergi, farklı tekniklerle hazırlanmış birçok eseri bir arada bulunduruyor.


Yazın pozitif renkleri mavi, yeşil ve sarının hüküm sürdüğü sergi; renklerin enerjileri ile görenleri farklı duygulara yöneltirken, içerisinde yer alan farklı tekniklerle görsel bir şölen yaşatıyor.

  Sergide yer alan özgün baskı, yağlı boya, sulu boya, akrilik, cam füzyon ve cam üstü teknikleri ile hazırlanmış eserler sanatseverlerin içini ısıtıyor.

Benan Çokokumuş
Betül Ketenci
Deniz Deniz
Özlem Akalın
Şule Aktaş


Renklerin insan ruhunda uyandırdığı olumlu duyguları ön plana çıkaran Yaz Karma Sergisi 1 Eylül’e kadar ziyaretçilerini bekliyor.
 
SANATÇILAR
– Abdurrahman Kaplan
– Ali Rıza Özkale
– Aylin Menekşe
– Aynur Yalçıner Sencan
– Ayşe Usman
– Başak Demirci
– Benan Çokokumuş
– Betül Ketenci
– Bilge Akon
– Dagmar Göğdün
– Deniz Deniz
– Esra Nurten Gül
– Funda İyce Tuncel
– Ecevit Üresin
– Nur Ulubil
– Nurten Kocagözoğlu
– Özlem Akalın
– Saadet Bakır
– Serap Elver
– Şebnem Altuntaş
– Şule Aktaş
– Ümit Gezgin
– Ünsal Toker

Bir Cevap Yazın