Gülbahar Erdem ve Sanat Tutkusu

Ümit Gezgin

Sanat uzun soluklu bir uğraş. Bir tutku, bağlılıkla gelişiyor ve kendi kimliğini buluyor. Gülbahar Erdem de Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği’ni bitirdikten sonra Türkiye’nin çeşitli illerinde 25 yıl resim öğretmenliği yapıyor.

Resim sanatını, resim çizmeyi, giderek resmi sevmeyi bütün çocuklara öğretiyor. Büyük bir tutkuyla yapıyor bunu sanatçı. Hem sanatçı hem de sanat eğitimcisi olmanın toplumsal sorumluluğuyla yapıyor.

Emeklilik sonrası Çanakkale’ye yerleşen sanatçı, açtığı sanat atölyesinde hem sanatla uğraşıyor, hem de yine eğitime, insanlara sanatı, resmi öğretmeye devam ediyor.

Bahariye Sanat Galerisi’nin Çanakkale Sanat Günleri’ne de katılan sanatçı, galeri sahibi Ümit Hanımla birçok ortak noktaları olduğu ortaya çıkıyor.

Hem sergi açılışında detaylı olarak sanattan konuşuyorlar, hem de Ümit Hanımı atölyesinde ağırlıyor ve yine sanat, sanat eğitimi, sanatın paylaşılması ve geniş kitlelere ulaştırılması noktasında enine boyuna fikir alış verişinde bulunuyorlar.

Çok verimli görüşme, konuşma ve sanat paylaşımı yaşıyorlar. Sanatla birlikte kesişen bir dostluk. Sanat zaten dostluğu, arkadaşlığı geliştirir, pekiştirir. Gülbahar Hanım gerçek bir sanatçı ve sanat eğitimcisi.. Sanatı insanlara ulaştırmak için ve sanat eserleri ortaya koymak için tutkuyla atölyesinde çalışıyor.

Onunla nice sanat etkinliklerinde buluşmak herkes için, bütün sanatseverler, sanatçılar ve sanatı öğrenmek isteyenler için mutluluk kaynağı olacaktır.

Bir Cevap Yazın