ŞENAY ATAGÜN “GÖRÜNGÜLER” RESİM SERGİSİ

Öğretmen kimliği ile sanatçı Şenay Atagün üç yıl aradan sonra çalışmalarını on dokuzuncu kişisel sergisi ile Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Evinde sanatseverlere sunuyor.

Sanatçı “Görüngüler” başlığı altında topladığı çalışmalarında yaşadığı ve gözlem[1]lediği farklı mekanlardaki dokuları seçerek her bir çalışmada birleştirir. Aslında var olan görüngüleri olduğundan farklı mekanlara yerleştirerek hayali nesnelere dönüştürmekle alışkanlıkların dışına çıkmayı hedefler.

 Şenay Atagün,

 Üsküdar’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünü bitirdi. Mezuniyetinden iki yıl sonra ilk kişisel sergisini Üsküdar Beledi[1]yesinde açtı. İki yıl ders ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra MEB atamasıyla Sarıkamış Kars’ta, isteğe bağlı atama ile Muğla’nın Yatağan ilçesinde çalıştı.

İstanbul’a döndükten sonra. Üsküdar ve Beykoz’da farklı okullarda çalıştı. İstan[1]bul Arel Üniversitesinde yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi AÖF’de Kültürel Miras ve Müzecilik dersleri aldı.

Halen Hacı Numan Ortaokulunda Görsel Sanatlar dersi öğretmenliğine devam ederken sanat çalışmalarını kendi atölye[1]sinde sürdürmekte, çeşitli merkezlerde karma ve kişisel sergilerle çalışmalarını izleyici[1]ye sunmaktadır.

Doğaya olan sevgisini hayalindeki mekânlarla birleştirerek oluşturduğu işlerini Doğadan Soyutlamalar kavramıyla tanımlar. Çalışmalarını daha çok, korunması gereken doğal güzelliklere dikkat çekmek isteğiyle gezdiği yerlerdeki izlenimlerinden oluşturdu. Resimlerinde ağırlıklı olarak yağlıboya kullanırken dokuma resim, landart, kolaj, akrilik, suluboya, karakalem gibi farklı tekniklerde de çalışmalar üretmektedir

Bir Cevap Yazın