TCDD EMEKLİLERİ SOSYAL YARDIM DERNEĞİ GENEL MERKEZİ’nde CUMHURİYET KUTLAMASI

Nusret Karaca

Daha önceleri de çeşitli vesilelerle yazılarımda söz etmiştim Demiryollarıyla ilgili duygusal bağımdan. Dayılarımın TCDD çalışanı ve Sakarya Demirspor’da hem futbolculuk hem de teknik direktörlük dönemleri sırasında şahit olduğum camia ortamı, aralarındaki güçlü bağ, İstanbul’dan Haydarpaşa- Adapazarı tren yolculuklarımız, Kadıköy İlçesi içinde Bostancı,Feneryolu,Kızıltoprak semtlerindeki tren istasyonlarına yakın ikametgâhlar…

Hepsinden etkilenmiş olsam gerek!

….

2022 Şubat ayında Merkezi Kızıltoprak Tren İstasyonu’nda olan TCDD Kamu Yararına Çalışır Emeklileri Sosyal Yardım Derneği’nin bir projesinden söz etmiştik. Orada Bir Kültür Merkezi ve Demiryolları ile ilgili eşya, yazı ve dokümanların sergileneceği bir mekân yaratmak. Umarız TCDD yönetimi de buna sıcak bakar, prosedürler halledilir ve bu proje hayata geçer.

29 Ekim 2022 Cumartesi günü

Cumhuriyetimizin ilânının 99.Yılı nedeniyle bir yapılacak kutlama törenine davetliydim.

Kamu Yararına Çalışır TCDD EMEKLİLERİ SOSYAL YARDM DERNEĞİ Genel Merkezinde her yıl törenler ve çeşitli organizasyonlarla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanır. Bu yıl da etkinlik yine beklenen bir katılımla gerçekleşti. Dernek Genel Başkanı Orhan Altuğ, Onursal Başkan Şehzat Günoral, Genel Sekreter Ayşen Dönmez, İkinci Başkan İsmail Çiftçi tarafından günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmalar sonrasında söz alan konuklar da duygu ve düşüncelerini belirttiler. Bu anlamlı ve önemli olan organizasyona katılan üyeler Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan güzel bir müzik dinletisi eşliğinde bir arada yemek yediler, anılarını paylaştılar.

Bu güzel ve anlamlı günde bizlerle her zaman diyalog kuran ve iletişim halinde olan dernek Kurumsal iletişim koordinatörü Sn. Zeki Yücel’in fotoğraf ve her zaman olduğu gibi ek bilgilendirmelerine burada teşekkür etmeden geçemeyeceğim.Sn.Başkan Orhan Altuğ, İkinci Başkan Sn. İsmail Çiftçi ve Yönetim Kurulu üyelerini de böyle bir etkinliği gerçekleştirdikleri için ayrıca kutlamak gerekir.

Bir Cevap Yazın