“İnsan Eli Değmiş” sergisi, 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Ceren ve Irmak Arkman küratörlüğünde gerçekleşen, günümüzün en önemli problemlerinden biri olan iklim krizine dikkat çekerek insanların doğa üzerindeki etkilerine odaklanan “İnsan Eli Değmiş” sergisi, 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldı. Sergi programına ek olarak Kalyon Kültür, Aralık ayı boyunca fotoğraf ve fotoğrafçılık tekniklerini merkezine alan aynı zamanda müzik, çevre ve sürdürülebilirlikle ilgili farklı bakış açılarını bir araya getiren atölye ve konuşmalarla ziyaretçilerini sanatla dolu yaratıcı deneyimlere davet ediyor.

Volkan Kızıltunç’un “Konseptten Sekansa” başlıklı atölyesi, Mine Küçük ile Maya Galimidi’nin “Antik Tohumlar” ve Plantbox işbirliğinde gerçekleşecek Sukulent Aranjmanı atölyeleri Aralık ayı boyunca Kalyon Kültür’de sanatseverlerle buluşuyor. Aralık ayı etkinliklerinin kapanışını ise Orhan Cem Çetin, “Kusursuz Yalan” atölyesi ile yapmaya hazırlanıyor.

Atölyelerin yanı sıra Nişantaşı Taş Konak birbirinden sürükleyici söyleşilere de ev sahipliği yapıyor.  Fotoğrafçı Orhan Cem Çetin, “Çağdaş Fotoğraf Sanatına Giriş” adlı iki oturumdan oluşan söyleşisiyle katılımcılarla buluşurken, Alper Maral, ise “Yazılı – Çizili Caz” söyleşisinde Caz müziğin dinamiklerini ziyaretçilerle keşfetmeye davet ediyor. Olkan Özyurt ve Uğur Vardan, ‘’Kameradan Görünen İstanbul’’ başlıklı bir sohbetle sanatseverlerle buluşuyor. 

Aralık ayı boyunca sürecek etkinliklere etkinlik@kalyonkultur.org adresinden ücretsiz kayıt yaptırılabilir.

Kalyon Kültür Aralık ayı programı hakkında detaylarını içeren bülteni ekte bulabilirsiniz. Yayınınızda ve/veya sosyal medya kanallarınızda yer verebilirseniz seviniriz. Sanatçılarla röportaj talebiniz ya da sorularınız olursa yardımcı olmaktan memnun olurum. 

Aralık Etkinlik programından görseller için bu linki, İnsan Eli Değmiş sergisi görselleri için bu linki ziyaret edebilirsiniz. *Künye bilgisi vermeye özen gösterelim.

kalyonkultur.org | Facebook | Instagram | Spotify 

Adres: Meşrutiyet Mah., Rumeli Cad., Taş Konak 6B Şişli/İstanbul 

Bir Cevap Yazın