İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belma Yağmur’un “insan ve umut” sergisi, ZibaArt Galeri’de…

İnsanı merkeze alan çalışmalarıyla Belma Yağmur, Fehim Güler’in küratörlüğünde çalışmalarını Ziba Art Galeri’de sergiliyor…

Belma Yağmur 

    1973 yılında Anamur’da   doğdu.  2004 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini 2008 yılında Kocaeli Üniversitesi  Resim  bölümünde,  “19. yy’dan Günümüze Türk Resminde Natürmort ve Nesne” konulu tez çalışmasıyla tamamlamıştır. Doktora eğitimini 2019 yılında Arel Üniversitesi Grafik Tasarım programında, “Türk Sineması Film Afişlerinin Grafik İncelemesi” konulu tez çalışmasıyla tamamlamıştır. Pedogojik Formasyon Sertifikasını Yıldız Teknik Üniversitesi’nden 2012’de almıştır.

Öğrencilik yıllarından itibaren tiyatro ile ilgilenen sanatçı 2017-2019 yılları arasında Sadri Alışık Kültür Merkezinde tiyatro eğitimi almıştır.

Kişisel resim sergilerini Ayasofya Müzesi, Aya İrini Kilisesi ve Bodrum Kalesi gibi tarihi yerlerde açmıştır. Ulusal ve uluslararası birçok karma sergiye katılmıştır. Çeşitli komisyonlarda jüri üyeliği yapmıştır. Ayrıca sanatçı duvar resmi de yaptı. Birçok yalı, villa ve işyeri sanatçının yaptığı duvar resimleriyle farklı bir kimliğe büründü.

Haziran 2011’den beri Haliç Üniversitesi’nde Dr. öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: