İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MAMUT LIMITED: Mamut Art Project’in Yeni Platformu Sanatseverlerle Buluştu

Geçtiğimiz sene 10. yılını kutlayan Mamut Art Project, sanatçıların edisyonlu ve özel üretilmiş seri çalışmalarını içeren Mamut Limited (Artist Editions) isimli çevrimiçi projesi 16 Eylül Cumartesi günü sanatseverlerle buluştu. www.mamutlimited.comadresinden ulaşılabilen çevrimiçi platformunda yıl boyunca özel seçkilere yer verecek olan projenin ilk fiziksel etkinliği Mamut Limited Vol.I pop-up sergisi ise 1 Ekim 2023 tarihine kadar Yapı Kredi bomontiada’da ziyaret edilebilir.

Çevrimiçi platform olarak tasarlanan Mamut Limited, aynı zamanda kendini fiziksel etkinlikler düzenleyen, farklı iş birlikleri kuran ve danışmanlık hizmeti veren açık bir yapı olarak konumlandırıyor. Mamut ekibinin 10 senelik tecrübesini değerlendirerek birlikte üretim yapabilecekleri sanatçılarla yıl boyunca çalışmak ve eserlerini sanatseverlerle paylaşmak hedefi ile ortaya çıkan proje, görsel sanatlardan tasarıma, müzikten modaya farklı alan ve tekniklerle çalışan, yaratıcı herkese açık. 

Beylerbeyi İçecek Pazarlama, Beymen ClubJo Malone London ve WMC desteği ile gerçekleşen ilk fiziksel etkinlik olan Mamut Limited Vol.I isimli pop-up sergide, site açılışında yer alan 20 sanatçının fotoğraf, heykel, video, yapay zeka, minyatür ve dijital sanat dahil olmak üzere, projeye özel ürettikleri eserlerinden oluşan bir seçki sergileniyor. 

16 Eylül tarihi itibariyle İstanbul kültür-sanat hayatının önemli bir durağı haline gelen Yapı Kredi bomontiada’da ziyarete açılan sergide, sanatçılar Anıl Can, Bartu Kaan, Can Büyükkalkan, Can Dağarslanı & Sophie Bogdan, Cihan Bacak & İsmet Köroğlu, Çağla Çağlar, Edze Ali, Gabriel Vorbon, Maide A. Petek, Metin Ertürk, MRE, Nisan Talaz, Onur Hastürk, Pelin Kacar, Sinem Ören, Ufuk Yılmaz, Yalçın Yeşiltepe ve Yusuf Günler yer alıyor. 


Sergide aynı zamanda, Beymen Club’ın ikonik kaz logosunu, yaratıcı genç yetenekleri destekleyen yeni platformu Fine Arts Club çalışmaları dahilinde yorumlayan Ece Haskan, Merve Atılgan ve Merve Yiğit’in ilgili eserleri de yer alıyor. Kendini, hediye verme sanatının öncüsü olarak konumlandıran Jo Malone London ise sergi süresince İngiliz armudundan ilham alarak yaratılan favori kokularından biri olan English Pear & Freesia ile mekanı sararak ziyaretçilerin deneyimine yeni bir boyut ekliyor.

Güncel tüm bilgilere www.mamutlimited.com ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir. 

Instagram @mamutlimited

Mamut Art Project 2024 

Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri 10 yıldır sanat profesyonelleri ve sanatseverlerle buluşturan güncel sanat etkinliği Mamut Art Project, 11. edisyonunu 2024 bahar döneminde gerçekleştirecek. 2024 edisyonuna başvuruları yakın zamanda kabul etmeye başlayacak olan Mamut Art Project ile ilgili duyuruları takip etmek için mamutartproject.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

Instagram | Twitter | Facebook @mamutartproject

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: